Mô tả
Model Number
Description
E2F-X10E1 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10E1 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10E15 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10E15 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Different frequency, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10E2 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10E2 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10E25 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10F1 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, PNP output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10F1 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, PNP output, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10F2 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10Y1 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10Y1 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10Y15 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NO, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10Y15 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NO, Different frequency, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10Y2 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X10Y2 5M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X10Y25 2M
M30, Shielded, Sensing distance: 10 mm, AC 2-wire model, NC, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X1R5E1 2M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X1R5E1 5M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X1R5E2 2M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X1R5E2 5M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X1R5F1 2M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, PNP output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X1R5F2 2M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X1R5F2 5M
M8, Shielded, Sensing distance: 1.5 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2E1 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2E1 5M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2E15 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2E2 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2E2 5M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2E25 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2F1 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, PNP output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2F1 5M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, PNP output, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2F2 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2F2 5M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2Y1 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, AC 2-wire model, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2Y1 5M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, AC 2-wire model, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2Y15 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, AC 2-wire model, NO, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2Y2 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, AC 2-wire model, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X2Y2 5M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, AC 2-wire model, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X2Y25 2M
M12, Shielded, Sensing distance: 2 mm, AC 2-wire model, NC, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5E1 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5E1 5M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X5E15 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5E15 5M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NO, Different frequency, Pre-wired model, 5 m
E2F-X5E2 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5E2 5M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X5E25 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, NPN output, NC, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5F2 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5F2 5M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, DC 3-wire, PNP output, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X5Y1 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, AC 2-wire model, NO, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5Y1 5M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, AC 2-wire model, NO, Pre-wired model, 5 m
E2F-X5Y15 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, AC 2-wire model, NO, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5Y2 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, AC 2-wire model, NC, Pre-wired model, 2 m
E2F-X5Y2 5M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, AC 2-wire model, NC, Pre-wired model, 5 m
E2F-X5Y25 2M
M18, Shielded, Sensing distance: 5 mm, AC 2-wire model, NC, Different frequency, Pre-wired model, 2 m
Shielded, Cylinder typeM8, AC 2-wire models, Sensing distance 1.5 mm, Operation mode NO, Pre-wired models (2 m)
| Loại | Inductive |
| Khoảng cách phát hiện | 1.5mm |
| Nguồn cấp | 24…240VAC |
| Số dây | 2-Wire |
| Hình dạng | Threaded cylindrical type |
| Loại chống nhiễu | Shielded |
| Hướng phát hiện | Front side |
| Đối tượng phát hiện | Ferrous metal, Non-ferrous metal |
| Kích thước đối tượng phát hiện | 8x8x1mm, iron |
| Tần số đáp ứng | 25Hz |
| Ngõ ra | AC 2-Wire |
| Chế độ hoạt động | NO |
| Chất liệu vỏ | Plastic |
| Kiểu lắp đặt | Through hole mounting (Flush mounting) |
| Chiều dài phần ren trên thân | 29mm |
| Kiểu đấu nối | Pre-wired |
| Chiều dài cáp | 2m |
| Môi trường hoạt động | Oil resistant, Water resistant |
| Nhiệt độ môi trường | -25…70°C |
| Độ ẩm môi trường | 35…95% |
| Đường kính tổng thể | 8mm |
| Chiều dài tổng thể | 40mm |
| Cấp bảo vệ | IP68 |
| Tiêu chuẩn | CCC, CE, CSA, UL |
| Phụ kiện mua rời | Nut sets: Y92E-NWM08-E2F |
Thông tin bổ sung
| pa_thuong-hieu | 18 |
|---|
Đánh giá (0)
Hãy là người đầu tiên nhận xét “Cảm biến tiệm cận Omron E2F-X1R5Y1 2M” Hủy
Sản phẩm tương tự
Cảm biến
175.000 ₫
697.000 ₫
395.000 ₫
Cảm biến
270.000 ₫
210.000 ₫
803.000 ₫
Cảm biến
270.000 ₫
Cảm biến
175.000 ₫




Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.