Mô tả
Model Number
Description
E3NX-FA0
Smart Fiber Amplifier Unit, Sensor communications unit model
E3NX-FA10 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Sensor communications unit model, NPN, Connector pre-wired, 2 m
E3NX-FA11 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, NPN, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FA11-5 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, NPN, Pre-wired models, Can prevent mutual interference for two units, 2 m
E3NX-FA11AN 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Analog output model, NPN, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FA21 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, NPN, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FA24
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, NPN, M8 connector models
E3NX-FA40 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Sensor communications unit model, PNP, Connector pre-wired, 2 m
E3NX-FA41 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, PNP, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FA41AN 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Analog output model, PNP, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FA51 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, PNP, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FA54
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, PNP, M8 connector models
E3NX-FA54TW
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, 2 outputs, PNP, M8 connector models
E3NX-FA6
Smart Fiber Amplifier Unit, NPN, Wire-saving connector models
E3NX-FA7
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, NPN, Wire-saving connector models
E3NX-FA7TW
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, 2 outputs, NPN, Wire-saving connector models
E3NX-FA8
Smart Fiber Amplifier Unit, PNP, Wire-saving connector models
E3NX-FA9
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, PNP, Wire-saving connector models
E3NX-FA9TW
Smart Fiber Amplifier Unit, Advanced model, 2 outputs, PNP, Wire-saving connector models
E3NX-FAH0
Smart Fiber Amplifier Unit, Infrared models, Sensor communications unit model
E3NX-FAH11 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Infrared models, NPN, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FAH41 2M
Smart Fiber Amplifier Unit, Infrared models, PNP, Pre-wired models, 2 m
E3NX-FAH6
Smart Fiber Amplifier Unit, Infrared models, NPN, Wire-saving connector models
E3NX-FAH8
Smart Fiber Amplifier Unit, Infrared models, PNP, Wire-saving connector models
XS3F-M421-402-A
Round Water-resistant Connector, Socket on One Cable End, M8 Screw-on, Straight, 4 poles, Standard cable, 2 m
XS3F-M421-405-A
Round Water-resistant Connector, Socket on One Cable End, M8 Screw-on, Straight, 4 poles, Standard cable, 5 m
XS3F-M422-402-A
Round Water-resistant Connector, Socket on One Cable End, M8 Screw-on, Right-angle, 4 poles, Standard cable, 2 m
XS3F-M422-405-A
Round Water-resistant Connector, Socket on One Cable End, M8 Screw-on, Right-angle, 4 poles, Standard cable, 5 m
| Model | E3NX-FA54TW |
| Shape | Cuboid, rail mounting |
| Sensing method | Amplifier |
| Setting method | Teach-In |
| Connection method | Connector M8 – 4 pin |
| Output type | PNP |
| Operation mode | Dark-ON, Light-ON |
| Response time | 0.032 ms |
| Material housing | Polycarbonate |
| Product Width (unpacked) | 10 mm |
| Product Height (unpacked) | 33.5 mm |
| Product Length (unpacked) | 71.8 mm |
| Type of light | Polarity free red light |
| Power supply voltage | 10-30 V |
| Functions | Self-diagnosis, Timer |
| Features | Bank function, Twin outputs |
| Application | Object detection |
| Number of numerical displays | 2 |
| Number of channels | 1 |
| Degree of protection (IP) | IP50 |
| Number of digital outputs | 2 |
| Number of digital inputs | 0 |
| Number of analog outputs | 0 |
Thông tin bổ sung
| pa_thuong-hieu | 18 |
|---|
Đánh giá (0)
Hãy là người đầu tiên nhận xét “Bộ khuếch đại sợi quang Omron E3NX-FA54TW” Hủy
Sản phẩm tương tự
Cảm biến
175.000 ₫
395.000 ₫
Cảm biến
270.000 ₫
175.000 ₫
Cảm biến
175.000 ₫
175.000 ₫
Cảm biến
175.000 ₫
637.000 ₫




Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.