Mô tả
Model Number
Khoảng cách phát hiện
Ngõ ra tín hiệu
Description
TL-W1R5MB1 2M
1.5mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W1R5MB1 5M
1.5mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W1R5MC1 2M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W1R5MC1 5M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W1R5MC1-R 2M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W1R5MC1-R 5M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W1R5MC15 2M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W1R5MC15 5M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 5 m
TL-W1R5MC15-R 2M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W1R5MC15-R 5M
1.5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W20ME1 2M
20mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W20ME1 5M
20mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W20ME15 2M
20mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W20ME15 5M
20mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 5 m
TL-W20ME2 2M
20mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W20ME2 5M
20mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W20ME25 2M
20mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W3MB1 2M
3mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W3MB1 5M
3mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W3MB1-R 2M
3mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W3MB1-R 5M
3mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W3MB2 2M
3mm
PNP, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W3MB2 5M
3mm
PNP, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W3MB2-R 2M
3mm
PNP, NC
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W3MB25 2M
3mm
PNP, NC
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W3MC1 2M
3mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W3MC1 5M
3mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W3MC1-R 2M
3mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W3MC1-R 5M
3mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W3MC15 2M
3mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W3MC15-R 5M
3mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W3MC2 2M
3mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W3MC2 5M
3mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W3MC2-R 2M
3mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W3MC2-R 5M
3mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W3MC25 2M
3mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W5E1 2M
5mm
NPN, NO
Shielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5E1 5M
5mm
NPN, NO
Shielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W5E2 2M
5mm
NPN, NC
Shielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5E2 5M
5mm
NPN, NC
Shielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W5F1 2M
5mm
PNP, NO
Shielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5F1 5M
5mm
PNP, NO
Shielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W5F2 2M
5mm
PNP, NC
Shielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5F2 5M
5mm
PNP, NC
Shielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W5MB1 2M
5mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5MB1 5M
5mm
PNP, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W5MB2 2M
5mm
PNP, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5MC1 2M
5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5MC1 5M
5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 5 m
TL-W5MC1-R 2M
5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W5MC1-R 5M
5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 5 m
TL-W5MC15 2M
5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W5MC15-R 2M
5mm
NPN, NO
Unshielded, DC 3-wire, Different frequency, Robot cable (Bend-resistant), Cable length 2 m
TL-W5MC2 2M
5mm
NPN, NC
Unshielded, DC 3-wire, Cable length 2 m
TL-W5MD1 2M
5mm
NO
Unshielded, DC 2-wire, Cable length 2 m
TL-W5MD1 5M
5mm
NO
Unshielded, DC 2-wire, Cable length 5 m
TL-W5MD15 2M
5mm
NO
Unshielded, DC 2-wire, Different frequency, Cable length 2 m
TL-W5MD2 2M
5mm
NC
Unshielded, DC 2-wire, Cable length 2 m
TL-W5MD2 5M
5mm
NC
Unshielded, DC 2-wire, Cable length 5 m
TL-W5MD25 2M
5mm
NC
Unshielded, DC 2-wire, Different frequency, Cable length 2 m
Flat Inductive Proximity Sensor, Sensing distance: 3 mm, Unshielded, DC 3-wire, NPN, NO, Cable length 2 m
| Sensing head size | 10 mm x 6 mm x 27 mm |
| Type | Square type, Unshielded |
| Power source | DC Three-wires models |
| Sensing distance | 3 mm ±10% |
| Setting distance | 0 to 2.4 mm |
| Differential distance | 10% max. of sensing distance |
| Sensing object | Ferrous metal (Sensitivity lowers with non-ferrous metals.) |
| Standard sensing object | Iron 12 x 12 x 1 mm |
| Response frequency | 600 Hz (Average value) |
| Power supply voltage | 12 to 24 VDC ripple (p-p) 10% max. |
| Operating voltage range | 10 to 30 VDC |
| Current consumption | at 24 VDC, no load: 15 mA max. |
| Control output (Output type) | NPN open collector |
| Control output (Switching capacity) | 100 mA max. (30 VDC max.) |
| Control output (Residual voltage) | 1 V max. (Load current 100 mA with cable length of 2 m) |
| Indicator | Detection indicator (red) |
| Operation mode | NO |
| Protective circuit | Reverse polarity protection |
| Surge suppressor | |
| Ambient temperature (Operating) | -25 to 70 ℃ |
| Ambient temperature (Storage) | -25 to 70 ℃ |
| Ambient humidity (Operating) | 35 to 95 % |
| Ambient humidity (Storage) | 35 to 95 % |
| Temperature influence | ±10% max. of sensing distance at 23 ℃ in the temperature range of -25 to 70 ℃ |
| Voltage influence | ±2.5% max. of sensing distance at rated voltage in the rated voltage ±10% range |
| Insulation resistance | Between charged parts and the case: 50 MΩ min. at 500 VDC |
| Dielectric strength | Between charged parts and the case: 1,000 VAC 50/60 Hz 1 min |
| Vibration resistance | Destruction: 10 to 55 Hz, 1.5 mm double amplitude each in X, Y, and Z directions for 2 h |
| Shock resistance | Destruction: 500 m/s2 3 times each in X, Y and Z directions |
| Degree of protection | IEC: IP67 |
| Company standard: Oil-proof | |
| Connection method | Pre-wired models (2 m) |
| Weight | Package: Approx. 70 g |
| Material | Case: Heat-resistant ABS resin |
| Sensing surface: Heat-resistant ABS resin | |
| Accessories | Instruction manual, Mounting Bracket |
Thông tin bổ sung
| pa_thuong-hieu | 18 |
|---|
Đánh giá (0)
Hãy là người đầu tiên nhận xét “Cảm biến tiệm cận Omron TL-W3MC1 2M” Hủy
Sản phẩm tương tự
Cảm biến
175.000 ₫
Cảm biến
175.000 ₫
175.000 ₫
Cảm biến
175.000 ₫
395.000 ₫
697.000 ₫
Cảm biến
175.000 ₫
Cảm biến
270.000 ₫




Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.