Mô tả
| Rated power output | 200W |
| Rated current | 2.5A |
| Rated speed | 200rpm |
| Rated torque | 0.64N.m |
| Brake built-in | No |
| Compatible device | Servo driver: R88D-GT02L |
| Standard accessories | No |
| Type | Servo motors |
| Actuation type | Rotary |
| Power supply voltage | 100VAC |
| Maximum speed | 5000rpm |
| Maximum torque | 1.78N.m |
| Rotor moment of inertia | 1.4×10-5kg.m2 |
| Maximum current | 7.6A |
| Brake static friction torque | 1.27N.m |
| Brake power consumption | 9W |
| Encoder built-in | Yes |
| Encoder type | Incremental |
| Encoder resolution | 2500p/r |
| Encoder output type | Line driver |
| Encoder output phase | A, A-, B, B-, Z, Z- phase |
| Shaft diameter | 11mm |
| Shaft length | 30mm |
| Shaft type | Keyway shaft |
| Max. radial shaft load | 245N |
| Max. thrust shaft load | 98N |
| Flange size | 60x60mm |
| Insulation class | Class B (CE) |
| Electric connection method | Connector |
| Mounting method | Flange mounting |
| Operation ambience | Oil spray |
| Ambient temperature | 0…40°C |
| Ambient humidity | 35…85% |
| Approx. weight | 800g |
| Overall width | 60mm |
| Overall height | 73mm |
| Overall depth | 109.5mm |
| Degree of protection | IP65 |
| Representative standard | IEC, UL |
Tham khảo những thương hiệu Servo bán chạy
-
Servo Delta (1212)
-
Servo Mitsubishi (1405)
-
Servo Omron (1110)
-
Servo Panasonic (1534)
-
Servo Yaskawa (754)
Đánh giá (0)
Hãy là người đầu tiên nhận xét “Động cơ Servo Omron R88M-G20030L-OS2” Hủy
Sản phẩm tương tự
6.081.000 ₫




Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.